ارزش اینترنت اشیا برای اکوسیستم های حمل و نقل

اینترنت اشیا در حمل و نقل

اینترنت اشیا در سیستم حمل و نقل نیز کمک شایانی می کند و باعث بهبود جریان های ترافیکی می شود.و مسافران می توانند بهتر تصمیم بگیرند که کدام مسیر را انتخاب کنند و چه زمانی باید سفر کنند ، چه زمانی به جای ماشین از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند.اپراتورهای ترانزیت می توانند با استفاده از اینترنت اشیا ، حمل و نقل عمومی را با توجه به نیاز واقعی مسافر و شرایط ترافیکی برنامه ریزی و مسیریابی کنند.

دولت های شهر نیز می توانند تصمیم بگیرند که کجا جاده های جدید احداث شود  و نحوه اولویت ها نگهداری جاده ها به چه صورت اعمال شود و کجا برای گزینه های جدید مناسب برای سرمایه گذاری است.وسایل حمل و نقل ، جاده ها ، چراغ های راهنمایی و علائم خیابان می توانند به طور خودکار با تغییر شرایط برای کمک به رانندگان ، بهبود ایمنی ، کاهش ازدحام و کاهش آلودگی سازگار شوند.با ارزانتر و بیشتر شدن قابلیت های حسگرها، خودروها می توانند به حسگری تبدیل شوند که نه تنها می تواند تجربه سفر از یک نقطه به نقطه دیگر را بهبود دهد، بلکه می تواند در حل بسیاری از مشکلات به شما کمک کند.

برای نمونه در حال حاضر بسیاری از برنامه های موبایلی وجود دارند که می توانند به رانندگان در پیدا کردن فضای پارک کمک کنند اما تصور این حالت که یک خودرو بتواند هنگام عبور از یک خیابان در لحظه فضای خالی پارک را شناسایی کند و به مرکز ابری (Cloud) داده ها بفرستد تا از آن طریق به راننده در خصوص این فضای پارک آگاهی رسانده شود، بسیار جذاب خواهد بود.این قابلیت می تواند در مصرف زمان و منابع بسیار صرفه جویی کند در مطالعه ای که در امریکا انجام گرفته است نشان داده است که ۳۰ درصد از حرکت خودروها در مراکز شهری برای پیدا کردن یک جای پارک است.

اینترنت اشیا در حمل و نقل
اینترنت اشیا در پیش بینی آب و هوا

نمونه دیگر می تواند مسئله پیش بینی هوا باشد. در حال حاضر یکی از چالش های پیش بینی آب و هوا، آتش سوزی ها و تغییرات آب و هوایی در سراسر دنیا است.که تعداد زیادی حسگر برای دریافت دقیق اطلاعات و پیش بینی صحیح  برای این امر مورد نیاز است. اگر ما این حسگرها را به خودروها متصل کرده. و آنها را به فضای اینترنت اشیا متصل کنیم.، خودروهای سراسر جهان می توانند بخشی از این راهکار حل مشکل باشند. و نه خود مشکل!

خودروهای مجهز به حسگرها می توانند تمامی اطلاعات لازم را جمع آوری کرده و آن را به فضای ابری ارسال کنند تا از آن طریق در اختیار شرکت ها/ موسسات دولتی یا خصوصی قرار گیرد تا براساس آن داده ها تحلیل هایی صورت گیرد و مورد استفاده قرار گیرند.در سراسر اکوسیستم حمل و نقل ، اینترنت اشیا می تواند کارایی جدیدی ایجاد کند و نتایج را برای همه سهامداران بهبود بخشد.