استارت‌ آپ‌ های مبتنی بر هوش مصنوعی در بخش مالی

استارت‌آپ‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در بخش مالی پیشرفت های چشمگیری داشته اند
استارت آپ دریم‌کوارک (DreamQuark)

 دریم‌کوارک یک پلتفرم برای طراحی و توسعه اپلیکیشن‌های مبتنی بر هوش مصنوعی به ویژه در حوزه‌های بانکداری و صنعت بیمه است. این پلتفرم می‌تواند برای موارد مختلفی همچون انتخاب محصول، تقسیم‌بندی مشتری، تشخیص تقلب، امتیاز اعتباری و همچنین بررسی اعتبار مورد استفاده قرار بگیرد.

استارت آپ آلپاکا (Alpaca)

آلپاکا در زمینه پیش‌بینی رخدادها در بازار مالی فعالیت دارد. این پلتفرم در مدل‌های پیش‌بینی بازاری خود، به منظور شناسایی سناریو‌‌های عادی که باعث تغییرات قیمت‌ها می‌شوند. از یادگیری عمیق مبتنی بر داده (یادگیری ماشین) استفاده می‌کند. این استارت‌آپ محصولاتی همچون مارکت‌استور را نیز توسعه داده است. مارک‌استور یک سرور پایگاه داده بسیار مقیاس‌پذیر و اختصاصی است. که برای کار با مجموعه‌ای از سری‌های زمانی داده‌های مالی بهینه‌سازی شده است. در حال حاضر این نرم‌افزار کاملا رایگان و متن‌باز است.

استارت آپ دیتاوایزور (DataVisor)

 این استارت‌ آپ از هوش مصنوعی برای تشخیص تقلب و دیگر جرایم مالی استفاده می‌کند. این شرکت مدل‌های بدون نظارت یادگیری ماشین را برای یافتن و شناسایی طرح‌های کلاهبردارانه، که پیش از این قابل شناسایی نبودند، به کار گرفته است. نتیجه گزارش‌های به دست آمده از شرکت‌هایی که از محصولات دیتاوایزور استفاده می‌کنند، نشان می‌دهد که آن‌ها تا ۵۰ درصد نسبت به رقبای خود کارآمدی بیشتری دارند.

استارت آپ کوانتکسا (Quantexa)

کوانتکسا یکی دیگر از استارت‌آپ‌های هیجان‌انگیز در حوزه فین‌تک به شمار می‌رود. این استارت‌ آپ از هوش مصنوعی برای پیش‌بینی خطرات پیش‌فرض، تشخیص فعالانه تقلب و ایجاد پروفایل‌هایی از مشتریان مورد اعتماد و بازیگران غیرقابل اعتماد و همچنین توصیف روابط بین آن‌ها استفاده می‌کند.

استارت آپ پلید(palid)

پلید اپلیکیشن‌های پرداخت مانند و نمو و همچنین سایت‌های مالی شخصی مانند بترمنت را به حساب‌های بانکی کاربران مرتبط می‌کند. این استارت‌ آپ از این طریق پول‌ها را منتقل و ردیابی می‌کند. و فرایند تایید هویت را سرعت می‌بخشد. پلید اکنون با ۱۰ هزار بانک ادغام شده است.

استارت آپ افیرم (Afirem)

 یکی از استارت آپ‌ های مالی برای مردم عادی است. این شرکت راه مقرون‌به‌صرفه‌ای برای خریدهای آنلاین که شفاف‌تر از هر شرکت اعتباری دیگر است فراهم می‌کند. یکی از ویژگی‌های خوب افریم این است که با استفاده از آن می‌توانید هر موقع که دوست داشتید خرید کنید. و بعداً با نرخ بهرۀ صفر تا ۳۰ درصدی پرداخت کنید. همچنین این استارت‌آپ هزینه تاخیر و پیش‌پرداخت دریافت نمی‌کند.