مدیریت هوشمند ناوگان

مدیریت هوشمند ناوگان با اینترنت اشیا

اینترنت اشیا انقلابی بزرگی در مدیریت هوشمند ناوگان پدیدمی آورد، مدیریت ناوگان با بهره‌گیری از اینترنت اشیا توانسته وارد عصری نوین شود که در آن کنترل و نظارت بیشتری بر روی خودرو و راننده خواهد بود و از راه دور امکان مدیریت بسیاری از امور وجود خواهد داشت. نظارت بر رفتار راننده، کنترل مسیر حرکت، کنترل سرعت، مدیریت سوخت و کاهش میزان مصرف و افزایش ایمنی خودرو با تعمیر به موقع همگی انقلابی در صنعت حمل و نقل ایجاد کرده‌اند. با پیشرفت تکنولوژی امید می‌رود که استفاده از اینترنت اشیا هر روز گسترش بیشتری پیدا کند.

مدیریت هوشمند ناوگان با اینترنت اشیا

در مدیریت هوشمند ناوگان سنسورهای اینترنت اشیا، به ساخت سیستم‌های هوشمندتر و کارآمدتر کمک می‌کنند. همچنین اینترنت اشیا کار پیش‌بینی خرابی و تعمیرات احتمالی قطعات خودرو را انجام می‌دهد. به این ترتیب، در کاهش هزینه‌های غیرضروری تعمیر کمک می‌کند. خودروی هوشمند، می‌تواند نزدیک‌ترین فروشگاه آپارات تایر در هنگامی‌که فشار لاستیک‌ها کم است یا به طور ناگهانی تغییر می‌کند، را به شما نشان دهد. اینترنت اشیا به کاهش مصرف سوخت نیز کمک می‌کند. در کل بعضی از مزایای اینترنت اشیا در هوشمندسازی خودروها، عبارت‌اند از:

۱. عملکرد پیشرفته و هوشمندانه

۲. افزایش ایمنی

۳. دریافت اطلاعات مهم و کاربردی

۴. دستیابی به راندمان بالاتر

۵. ارائه تجربیات جدید

مدیریت هوشمند ناوگان با اینترنت اشیا

مدیریت هوشمند ناوگان در اینترنت اشیا نشان داد که داده‌های مربوط به قطعات هوشمند موجود در وسیله نقلیه، می‌تواند در پیش‌بینی خرابی قطعات، نقش داشته‌باشد و بدین ترتیب هزینه‌های غیرمنتظره تعمیرات را کاهش می‌دهد.

ناوگان حمل و نقل شرکت‌های بزرگ، داده‌های فراوانی مربوط به ویژگی‌هایی از قبیل ثبت دارایی‌ها، وضعیت ناوگان، تعمیر و نگهداری قطعات خودروها، مشخصات خودرو، مسیریابی و موقعیت مکانی، هشدارها و تهیه‌ی گزارش‌های متعدد دارد. بدیهی است، به منظور ارائه راه‌حل‌های بهینه اینترنت اشیا در صنعت حمل و نقل، داده‌ها بسیار تأثیرگذار خواهند بود.