مدرسه هوشمند

مدرسه هوشمند با اینترنت اشیا

در مدرسه هوشمند وقتی از یک سیستم مرکزی مبتنی بر هوش مصنوعی و یا فناوری اطلاعات و ارتباطات برای برنامه ریزی، کنترل و مدیریت آموزشی استفاده شود و حتی ارزیابی ها، تست ها، زمانسنجی ها و تمامی نیازمندی های آموزشگاه ها و یا مدارس بوسیله این سیستم مرکزی هدایت و کنترل شود مدرسه به سمت هوشمند سازی رفته و مفهوم مدرسه هوشمند یا آموزشگاه هوشمند و یا همان هوشمند سازی مدارس شکل گرفته است.

مدرسه هوشمند با اینترنت اشیا

در مدرسه هوشمند هوش مصنوعی نه تنها می‌تواند به معلمان و دانش‌آموزان کمک کند تا دوره‌ها را متناسب با نیازهایشان بسازند، بلکه می‌تواند بازخوردهایی برای هر دو درباره موفقیت دوره به طور کلی فراهم کند. برخی مدارس، به خصوص آن ها که به صورت آنلاین هستند، از سیستم هوش مصنوعی برای کنترل روند دانش‌آموزان و هشدار دادن به معلمان در مواقعی که مشکلی در عملکرد دانش‌آموز وجود دارد، استفاده می‌کنند.

این نوع سیستم های هوش مصنوعی به دانش آموزان اجازه می دهد حمایت لازم خود را دریافت کنند و به اساتید کمک می کند جاهایی که نیاز به بهبود و اصلاح در روند آموزش دانش آموزان دارد، پیدا کنند.برنامه‌های هوش مصنوعی فقط به ارائه مشاوره به دانش‌آموزان نمی‌پردازد. برخی، سیستم‌هایی توسعه می‌دهند که می‌تواند به دانش‌آموزان در انتخاب رشته بر اساس موضوعاتی که در آن ها موفق بوده‌اند، کمک کند.

مدرسه هوشمند با اینترنت اشیا

گرچه هوش مصنوعی همچنان در حال تغییر و پیشرفت است، اما این پتانسیل را دارد که همه جنبه‌های آموزش را برعهده گیرد.در مدرسه هوشمند با استفاده از سیستم‌ها، نرم‌افزار و پشتیبانی هوش مصنوعی، دانش‌آموزان می‌توانند در هر جای دنیا و در هر زمانی آموزش ببینند و با این نوع برنامه‌ها جایگاه خوبی در کلاس درس کسب کنند. برنامه‌های تحصیلی که با هوش مصنوعی ارائه می‌شوند، به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا مهارت‌های پایه خود را بیاموزند.